Szukaj lotów
Odpowiedzi na częste pytania i wskazówki

Znajdź tanie loty na Kubę

1 dorosły
0 szt. bagażu
W ciągu ostatnich 7 dni podróżni przeszukiwali KAYAK 48 802 366 razy, a oto dlaczego:

Zaoszczędź 27% lub więcejPorównuj wiele stron podczas jednego wyszukiwania.

Śledź cenyNie chcesz jeszcze rezerwować? Utwórz alert cenowy, a my powiadomimy Cię o spadku cen.

Korzystaj bezpłatnieBrak ukrytych opłat.

Filtruj ofertyFiltruj m.in. według klasy lotu i darmowego Wi-Fi.

FAQ: rezerwowanie lotu na Kubę

 • Czy podróżując na Kubę potrzebuję wizy?

  Turyści z Polski zobowiązani są do posiadania wizy odpowiedniej dla celu podróży oraz tzw. karty turysty. Oba dokumenty wydawane są w konsulacie kubańskim w Warszawie. Karta turysty kosztuje około 80 zł. Można też nabyć ją w niektórych biurach podróży, ale wtedy koszt wzrasta do mniej więcej 120-150 zł. Aby wjechać na Kubę, trzeba posiadać paszport ważny przez co najmniej 3 miesiące. Należy też mieć wykupiony lot powrotny i podać adres pierwszego meldunku na Kubie. Konieczne jest również ubezpieczenie.

 • Gdzie najlepiej wylądować, by zobaczyć miasto Trinidad?

  Jeśli zależy Ci na zobaczeniu architektury XIX-wiecznej Kuby, Trinidad powinien się znaleźć na szczycie listy Twoich celów do zobaczenia na wyspie. Najbliżej do tego miejsca będziesz mieć z lotniska Santa Clara. W okolicy zwiedzisz też malowniczą Dolinę Młynów Cukrowych.

 • Jak długo trwa lot na Kubę?

  Bezpośredni lot z Polski na Kubę trwa zwykle 30h 07min, a pokonywana odległość to 14038 km. Najpopularniejsza trasa to Warszawa - Hawana, a średni czas lotu to 34h 20min.

 • Ile kosztuje najtańszy lot na Kubę?

  Najtańszy bilet lotniczy na Kubę z Polski znaleziony w ciągu ostatnich 72 godzin kosztował 2 271 zł. Najpopularniejsza trasa to Warszawa Chopina – Hawana José Martí, a najtańszy znaleziony na niej w ciągu ostatnich 72 godzin bilet w obie strony kosztował 2 275 zł.

 • Które miejsca na Kubie są najpopularniejsze?

  Wyszukiwania lotów na KAYAK pokazują, że najpopularniejszym kierunkiem podróży jest Hawana (68% wszystkich wyszukiwań lotów na Kubę). Najpopularniejsze miejsca regionu to Varadero (26%) i Cayo Coco (5%).

 • W jaki sposób Prognoza cen KAYAK może mi pomóc wybrać najlepszy moment na zakup biletów lotniczych?

  Prognoza cen lotów to narzędzie KAYAK, które wykorzystuje dane z przeszłości, aby określić, czy aktualna cena lotu dla wybranego miejsca i terminu podróży zmieni się w ciągu następnych 7 dni. Dzięki temu nasi użytkownicy wiedzą, czy zaczekać z zakupem biletów, czy zarezerwować lot od razu.

Zobacz więcej odpowiedzi na częste pytania

Najlepsze sposoby na znalezienie tanich lotów na Kubę

 • Wprowadź preferowane lotnisko wylotu i daty podróży w powyższe pole wyszukiwania i odblokuj najnowsze promocje lotów na Kubę.
 • Główny port lotniczy na Kubie znajduje się w stolicy – Hawanie. To największe lotnisko w kraju, z którego odlatuje wiele linii lotniczych. Jeśli chcesz mieć duży wybór lotów i znaleźć najtańsze połączenie, wybierz ten port lotniczy. Do centrum miasta dojedziesz stąd taksówką. Koszt to około 30 ₱ (około 5 zł). Znacznie tańszy jest autobus P12 – zapłacisz za niego niecałe 2 ₱ (ok. 0,30 zł).
 • Drugim co do wielkości portem lotniczym na Kubie jest Varadero. Polecamy je tym, którzy chcą imprezowo spędzić czas, bo Varadero to rozrywkowe centrum Kuby. To także największy kurort w kraju, z pięknymi plażami i klubami salsy. Jeśli marzy Ci się pobyt na plaży i latynoskie tańce – port lotniczy Varadero będzie dobrym wyborem. Jeśli chcesz zwiedzać zarówno zachodnią, jak i wschodnią część kraju, poleć na lotnisko Santa Clara. Znajduje się mniej więcej po środku wyspy, więc będzie wygodnym punktem wypadowym do zwiedzania wielu różnych miejsc.
 • Marzysz o pobycie na rajskiej wyspie? Poleć do Cayo Coco. To także najlepszy wybór dla tych, którzy chcieliby zobaczyć rafę koralową. Cayo Coco jest połączona z Kubą 27-kilometrową groblą, więc nie będziesz mieć problemu z wydostaniem się z wyspy, jeśli zechcesz zwiedzić resztę Kuby.
Zobacz więcej wskazówek

Loty na Kubę

Klasy:

Lotniska wylotu: