Tanie latanie - porady

Siedem porad ułatwiających znalezienie najtańszych biletów lotniczych

Opłaca się planować z wyprzedzeniem. Im mniej czasu do dnia wylotu, tym droższe są bilety lotnicze. Dlaczego? Ponieważ już jakiś czas temu linie lotnicze odkryły, że osoby podróżujące w celach biznesowych mają tendencję do organizowania spotkań na ostatnią chwilę i przez to są najmniej elastyczne. Takie nastawienie linii lotniczych na klienta biznesowego dobrze zorganizowany urlopowicz może przekuć na swoją korzyść. Aby upolować bilety lotnicze w najlepszej cenie, zacznij szukać lotu na KAYAK z wyprzedzeniem 21 lub więcej dni. Następnym momentem wartym spróbowania jest 14 lub więcej dni.

PWŚCPSN? Elastyczność w przesunięciu daty podróży na inny dzień może znacznie obniżyć ceny biletów lotniczych. Tak więc następnym razem, gdy będziesz korzystać z wyszukiwania na KAYAK, wybierz opcję elastycznych dat. Prawdopodobnie odkryjesz, że latanie w sobotę jest tańsze (choć w przypadku lotów międzynarodowych różnica nie jest duża). Podobnie podróżowanie w środku tygodnia (we wtorek lub środę) jest zazwyczaj tańsze niż w poniedziałek czy czwartek lub piątek: konsultanci uwielbiają rozpoczynać podróże w poniedziałek rano i wracać w czwartki (oczywiście, wciąż naliczają sobie wynagrodzenie za piątek, ale to już zupełnie inna historia).

Najważniejsze jest właściwe zgranie w czasie. Kluczowe w uzyskaniu najlepszych cen lotów jest to, by podróżować wtedy, gdy inni nie mogą. Najlepsze terminy podróży różnią się w zależności od trasy lotu (wczesne ranki i późna pora w nocy są dobre na kierunkach turystycznych, a środek dnia jest przeważnie najlepszy na trasach biznesowych). Wybierz w wyszukiwarce porę dnia „Dowolna” i skorzystaj z opcji filtrowania wyników wyszukiwania, aby zwiększyć szansę na znalezienie tańszych lotów.

Unikaj szczytów sezonu urlopowego, Zauważasz tę prawidłowość każdego roku? Nie podróżuj wtedy, kiedy robią to wszyscy inni. Nie wybieraj się do Disneylandu czy Rzymu w wakacje lub na długie weekendy. Nie tylko loty będą tańsze, ale i kolejki znacznie krótsze. Albo leć samolotem w dniu świąt, gdy wszyscy są już na miejscu (a personel pokładowy jest nadzwyczaj miły).

Dokonanie właściwego wyboru. Aby móc zaoferować niższe ceny, tanie linie lotnicze, takie jak Ryanair czy Wizz Air, uprościły sposób wyliczania cen biletów, na długo przed tym, gdy zaczęła to robić większość linii lotniczych. Jednakże nie we wszystkich liniach lotniczych kalkulacja ceny biletów przebiega jednakowo. Właśnie dlatego porównujemy oferty tak wielu linii lotniczych na setkach stron rezerwacyjnych, aby móc dostarczyć Ci najlepsze ceny.

Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja. Trzeba pamiętać, że większość tanich linii lotniczych korzysta z alternatywnych lotnisk (jak na przykład Stansted bądź Gatwick zamiast Heathrow) i to co zaoszczędzisz na przelotach, często musisz wydać na dojazdy z i na lotnisko. Z kolei na mniej obleganych lotniskach można docenić takie zalety jak mniejszy ruch, tańsze wypożyczalnie samochodów czy mniejszą liczbę ludzi w lotniskowych barach. Dla każdego wyszukiwania lotów na Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja., możemy automatycznie pokazać Ci ceny lotów z pobliskich lotnisk.

Na koniec najważniejsze... Zanim dokonasz rezerwacji, skorzystaj z wyszukiwania na KAYAK.