Szukaj lotów
Oferty
Kiedy rezerwować
Odpowiedzi na częste pytania i wskazówki
Linie lotnicze

173 zł Znajdź tanie loty do Rumunii

Jest to najtańszy lot w jedną stronę znaleziony przez użytkownika KAYAK w ciągu ostatnich 72 godzin na zapytanie dotyczące lotu z Polski do Rumunii wylatującego 24.09.. Ceny podlegają zmianom i mogą nie być dostępne dla wszystkich lotów i w każdym terminie. Kliknij cenę, aby ponowić wyszukiwanie dla tej oferty.
1 dorosły
0 szt. bagażu

Przeszukaj setki stron naraz i znajdź dobre oferty lotów do Rumunii

W ciągu ostatnich 7 dni podróżni przeszukiwali KAYAK 48 802 366 razy, a oto dlaczego:

Zaoszczędź 27% lub więcejPorównuj wiele stron podczas jednego wyszukiwania.

Śledź cenyNie chcesz jeszcze rezerwować? Utwórz alert cenowy, a my powiadomimy Cię o spadku cen.

Korzystaj bezpłatnieBrak ukrytych opłat.

Filtruj ofertyFiltruj m.in. według klasy lotu i darmowego Wi-Fi.

Najlepsze oferty lotów do Rumunii

Najtańsze oferty lotów w obie strony znalezione na KAYAK w ostatnich 72 godzinach

Bukareszt
Bukareszt1 przesiadka393 zł
Kluż-Napoka
Kluż-Napoka1 przesiadka405 zł
Timiszoara
Timiszoara1 przesiadka593 zł
Jassy
Jassy1 przesiadka452 zł
Sybin
Sybin1 przesiadka578 zł
Oradea
Oradea1 przesiadka1 096 zł
Konstanca
Konstanca1 przesiadka1 340 zł

Warto wiedzieć

Poza sezonem:

Styczeń

Szczyt sezonu:

Lipiec

Najtańszy lot

173 zł
Najlepszy moment na ominięcie tłumów ze średnio 28% spadkiem ceny.
Najpopularniejszy moment na lot ze średnio 17% wzrostem ceny.
Lot Katowice - Bukareszt

FAQ: rezerwowanie lotu do Rumunii

 • Jakie linie lotnicze oferują bezpośrednie loty do Rumunii?

  Jeśli zależy nam na czasie, możemy wybrać lot bezpośredni. Z Polski bezpośrednio udamy się lotami do Bukaresztu oraz Kluż Napoki. Loty bezpośrednie oferują linie lotnicze, takie jak LOT i Wizz Air.

 • Z których miast w Polsce polecę do Rumunii?

  Do Rumuni polecimy bez przesiadek jedynie z lotniska w Warszawie. Z jedną przesiadką możemy wybrać się tam choćby z Wrocławia, Krakowa, Gdańska oraz Poznania.

 • Chcę zwiedzić Zamek Draculi, na które lotnisko polecieć?

  Zamek Bran, popularnie znany jako Zamek Draculi znajduje się w odległości niecałych 200 km od lotniska w Bukareszcie (BBU). Aby go zwiedzić, warto wysiąść na jednym z dwóch lotnisk w stolicy Rumunii (BBU lub OTP). Dzięki temu, będziemy musieli pokonać o 100 km krótszą trasę niż w przypadku wysiadki na lotnisku w Kluż-Napoce (CJL).

 • Jak długo trwa lot do Rumunii?

  Bezpośredni lot z Polski do Rumunii trwa zwykle 8h 00min, a pokonywana odległość to 1260 km. Najpopularniejsza trasa to Warszawa - Bukareszt, a średni czas lotu to 5h 00min.

 • Ile kosztuje najtańszy lot do Rumunii?

  Najtańszy bilet w jedną stronę do Rumunii z Polski znaleziony w ciągu ostatnich 72 godzin był w cenie 594 zł, a w dwie strony 377 zł. Najpopularniejsza trasa to Warszawa Chopina – Bukareszt-Otopeni, a najtańszy znaleziony na niej w ciągu ostatnich 72 godzin bilet w obie strony kosztował 420 zł.

 • Które linie lotnicze latają do Rumunii?

  LOT, JetBlue i TAP AIR PORTUGAL latają z Polski do Rumunii najczęściej. Loty z Warszawy do Bukaresztu są najpopularniejsze, a LOT, JetBlue i TAP AIR PORTUGAL latają na tej trasie najczęściej.

 • Które miejsca w Rumunii są najpopularniejsze?

  Wyszukiwania lotów na KAYAK pokazują, że najpopularniejszym kierunkiem podróży jest Bukareszt (77% wszystkich wyszukiwań lotów do Rumunii). Najpopularniejsze miejsca regionu to Kluż-Napoka (11%) i Jassy (4%). Popularne są także loty do Konstanca (3%), do Sybin (2%) i do Timiszoara (1%).

 • W jaki sposób Prognoza cen KAYAK może mi pomóc wybrać najlepszy moment na zakup biletów lotniczych?

  Prognoza cen lotów to narzędzie KAYAK, które wykorzystuje dane z przeszłości, aby określić, czy aktualna cena lotu dla wybranego miejsca i terminu podróży zmieni się w ciągu następnych 7 dni. Dzięki temu nasi użytkownicy wiedzą, czy zaczekać z zakupem biletów, czy zarezerwować lot od razu.

Zobacz więcej odpowiedzi na częste pytania

Najlepsze sposoby na znalezienie tanich lotów do Rumunii

 • Wprowadź preferowane lotnisko wylotu i daty podróży w powyższe pole wyszukiwania i odblokuj najnowsze promocje lotów do Rumunii.
 • Podobnie jak w innych krajach należących do Unii Europejskiej, by przebywać w Rumunii przez 90 dni potrzebujesz jedynie ważnego paszportu lub dokumentu tożsamości (dowodu osobistego). Od kierowców wymagane jest natomiast dodatkowo ważne prawo jazdy. Podczas pobytu w Rumunii nie jest wymagane posiadania ani okazywanie wizy, możemy więc podróżować swobodnie.
 • Na terenie Rumunii znajduje się 12 lotnisk w różnych miejscach kraju. Ich umiejscowienie pozwala nam na swobodne zwiedzanie najważniejszych turystycznych atrakcji. Z Polski bezpośrednio dolecimy na lotniska w Bukareszcie (BUH) i Kluż-Napoce (CJL). W samej Rumunii możemy poruszać się również między lotniskami w Sybinie, Timiszoarze czy malowniczym Jassy.
 • Wybór lotniska w Rumunii uzależnić możemy od planów naszego pobytu. Jeśli zależy nam na zwiedzeniu plaż Morza Czarnego, znacznie bliższą odległość będziemy musieli pokonać, wysiadając na lotnisku w Bukareszcie. Górskie krajobrazy i popularną Transylwanię zwiedzimy natomiast, pokonując mniejszą odległość z lotniska w Kluż-Napoce.
 • Gdy zakończymy zwiedzanie Rumunii, z lotniska w Bukareszcie możemy udać się do sąsiadującej z nią Bułgarii lub Mołdawii. A jeśli chcemy pozostać na miejscu, dzięki lotom krajowym zobaczymy każdy zakątek kraju. 
Zobacz więcej wskazówek

Top 4 linii lotniczych latających do Rumunii

Potrzebujesz pomocy w wyborze linii lotniczej, którą polecisz z Polski do Rumunii? Opinie na temat linii lotniczych na KAYAK zawierają ogólną ocenę każdej linii lotniczej obliczoną w oparciu o szereg czynników, takich jak komfort, boarding, rozrywka pokładowa i więcej, aby ułatwić Ci podjęcie decyzji. Zobacz oceny linii lotniczych na podstawie zweryfikowanych opinii klientów KAYAK.
7,6
Austrian AirlinesWynik na podstawie 940 opinii
7,5Komfort
8,2Załoga
6,9Rozrywka
7,7Wejście na pokład
6,8Jedzenie
Opinie o liniach lotniczych

Na niską opinię miał wpływ strajk (lub cokolwiek, co zawiesiło operacje przewoźnika na kilka godzin). Strajk opóźnił lot, więc nie zdażyliśmy na prawidłową przesiadkę w Wiedniu. Na szczęście personel Austrian w Krakowie zmienił nam przesiadkę na inne linie i skończyło się w porządku (ze względu na dalszy plan podrózy).

2,0 PrzeciętnyKrzysztof, mar 2023KRK - VIE
Przeczytaj więcej o opiniach na temat linii Austrian Airlines

Na niską opinię miał wpływ strajk (lub cokolwiek, co zawiesiło operacje przewoźnika na kilka godzin). Strajk opóźnił lot, więc nie zdażyliśmy na prawidłową przesiadkę w Wiedniu. Na szczęście personel Austrian w Krakowie zmienił nam przesiadkę na inne linie i skończyło się w porządku (ze względu na dalszy plan podrózy).

Bardzo fajne Lotnisko w Zielonej Górze, wszyscy mili i uśmiechnięci. Tak samo miły, życzliwy i uśmiechnięty Personel Pokładowy. Generalnie LOT oceniam bardzo pozytywnie

Wszystko poszło sprawnie, najmniej satysfakcjonujące są wysokie i wciąż rosnące ceny biletów za tak krótki lot

Chaos dotyczący wejścia na pokład podano 3 różne bramki w aplikacji

Jak zaznaczyłam we wcześniejszej opinii , przez wasz błąd nie mogłam wejść na pokład samolotu

W danych pasażera wpisano mi nazwę firmy , i nie było możliwości to poprawić , więc w ogóle nie wpuszczono mnie na pokład samolotu i bilet przepadł za prawie 2000 zł , , ale będę do was pisała skargę Zaznaczam ,że nie pierwszy raz kupuję bilet przez internet i nie pierwszy raz lęcę samolotem , Uważam ,że błąd ten leży po waszej stronie , prosiłam o wystawienie FV na firmę, a nie o wpisywanie danych firmy jako pasażera , Pasażerem była Urszula Kaczmarczyk, Wasz błąd drogo mnie kosztował , musiałam zakupić kolejny nowy bilet za 3340 zł , wydałam na bilet grubo ponad 5 tys do Szwecji z wyrazami szacunku Urszula Kaczmarczyk

Nowiutki samolot, płynny lot, super system rozrywki na pokładzie (filmy itp na telefonie / tablecie pasażera), b.przyjemna przekąska, napoje i ciastka. Dawno nie latałem LOTem, było miłe zaskoczenie.

Minusy: "Lot był opóźniony o godzinę, wiele osób nie zdążyli na swoje dalsze loty do Europy."
Plusy: "sympatyczna załoga"
Minusy: "miło by było, gdyby walizka "priority" faktycznie wyjeżdżała jako jedna z pierwszych... nie mówiąc o tym, że odebrałam walizkę lekko obtłuczoną"

Since 5 days waiting for lost bag. They didn't even tried send it next day to St. Louis and they inform that they found bag.

To jest najgorsza linia jaką w życiu leciałem obsługa niemiła opóźnienia itp Wizz air jest 2 razy tańszy i 5 razy lepszy

Zimno w samolocie . Gorący napój ( kawa ) podana dopiero przy ostatnim posiłku Ok godzinę przed miejscem docelowym

Brak słów. Lot odwołany w ostatniej chwili kolejne loty po 12

Młoda i sympatyczna załoga. Nigdy nie mailem problemów z Ryanair.

Zbyt ciepło było na pokładzie, szczególnie w trakcie taxi i startu. Lądowanie idealne

Lot opóźniony około 40 podobno z uwagi na awarie systemu liczenia pasażerów. Godzina siedzenia w samolocie przed startem.

Minusy: "Obsługa dramat.. Cztery osoby stały cały czas rozmawiając ze sobą z tyłu lub przodu samolotu. Po turbulencjach zapomniały odblokować toaletę ludzie stali dobre 15 minut. Nie reagowały na dzwonek. Obsługa wdawała się w rozmowę z pijanym pasażerem. Dramat!!!"
Plusy: "Spore - jak na Ryanair - odległości między rzędami foteli, czyli sporo miejsca na nogi."
Minusy: "Lot był opóźniony ok. 20 minut, mało komfortowa była odprawa i boarding z uwagi na warunki na Terminalu 2 w Lizbonie."

Zarezerwuj tanie bilety lotnicze do Rumunii

Najnowsze oferty lotów w obie strony

01.09.So
1 przesiadka
19h 20minKTW-OTP
30.09.Mo
1 przesiadka
15h 55minOTP-KTW
393 zł
11.11.Mo
1 przesiadka
29h 25minKRK-OTP
13.11.Mi
1 przesiadka
22h 35minOTP-KRK
401 zł
03.10.Do
1 przesiadkaLOT
24h 40minKRK-OTP
10.10.Do
1 przesiadkaLOT
7h 00minOTP-KRK
471 zł
14.09.Sa
1 przesiadkaLOT
10h 50minKTW-OTP
21.09.Sa
1 przesiadkaLOT
21h 40minOTP-KTW
487 zł
13.09.Fr
1 przesiadkaAustrian Airlines
7h 00minKRK-IAS
25.09.Mi
1 przesiadkaAustrian Airlines
9h 40minIAS-KRK
574 zł
05.09.Do
1 przesiadkaAustrian Airlines
7h 20minWAW-SBZ
11.09.Mi
1 przesiadkaAustrian Airlines
7h 45minSBZ-WAW
578 zł
12.10.Sa
1 przesiadkaLufthansa
5h 00minWAW-OTP
16.10.Mi
1 przesiadkaLufthansa
7h 30minOTP-WAW
644 zł
01.09.So
2 przesiad.Lufthansa
9h 45minKRK-OTP
07.09.Sa
2 przesiad.Lufthansa
7h 30minOTP-KRK
691 zł
26.08.Mo
1 przesiadkaAir Serbia
5h 10minKRK-OTP
29.08.Do
1 przesiadkaAir Serbia
17h 30minOTP-KRK
715 zł
26.08.Mo
1 przesiadkaAir Serbia
5h 10minKRK-OTP
28.08.Mi
1 przesiadkaAir Serbia
4h 50minOTP-KRK
723 zł

Szukaj wg przesiadek

Szukaj wg linii lotniczych

Szukaj wg ceny

Najnowsze oferty lotów w jedną stronę

24.09.Di
1 przesiadkaRyanair
20h 20minKTW-OTP
173 zł
24.09.Di
1 przesiadka
18h 00minKRK-OTP
173 zł
10.09.Di
1 przesiadkaLOT
6h 25minKRK-OTP
279 zł
24.09.Di
1 przesiadkaLOT
4h 05minWRO-OTP
409 zł
09.08.Fr
1 przesiadkaAir Serbia
5h 10minKRK-OTP
428 zł
26.09.Do
1 przesiadkaAustrian Airlines
4h 35minWAW-OTP
483 zł
24.07.Mi
1 przesiadkaAir Serbia
5h 35minKRK-OTP
503 zł
08.08.Do
1 przesiadkaAustrian Airlines
4h 35minWAW-OTP
562 zł
19.08.Mo
1 przesiadkaLufthansa
6h 15minWAW-CLJ
574 zł
09.08.Fr
1 przesiadkaLufthansa
7h 50minWRO-OTP
625 zł

Szukaj wg przesiadek

Szukaj wg linii lotniczych

Szukaj wg ceny

Loty last minute do Rumunii

Bilety last minute na loty, pociągi i autobusy

23.07.Di
z przesiadkami
12h 30minKRK-OTP
27.07.Sa
z przesiadkami
13h 00minOTP-KRK
947 zł
23.07.Di
z przesiadkamiLOT
6h 40minKRK-CLJ
24.07.Mi
z przesiadkamiLOT
3h 40minCLJ-KRK
986 zł
23.07.Di
z przesiadkami
12h 30minKRK-OTP
27.07.Sa
z przesiadkami
7h 45minOTP-KRK
1 025 zł
21.07.So
z przesiadkamiLOT
9h 55minKTW-OTP
25.07.Do
z przesiadkamiLOT
10h 20minOTP-KTW
1 057 zł
23.07.Di
z przesiadkamiAustrian Airlines
15h 45minWAW-OTP
26.07.Fr
z przesiadkamiAustrian Airlines
4h 35minOTP-WAW
1 595 zł
23.07.Di
z przesiadkamiAustrian Airlines
7h 35minWAW-OTP
25.07.Do
z przesiadkamiAustrian Airlines
6h 35minOTP-WAW
1 717 zł
21.07.So
z przesiadkamiLufthansa
9h 00minKTW-OTP
25.07.Do
z przesiadkamiLufthansa
5h 25minOTP-KTW
2 459 zł
23.07.Di
z przesiadkamiLufthansa
20h 35minWAW-OTP
24.07.Mi
z przesiadkamiLufthansa
14h 55minOTP-WAW
2 467 zł
20.07.Sa
z przesiadkamiSWISS
23h 30minWAW-OTP
23.07.Di
z przesiadkamiSWISS
13h 35minOTP-WAW
2 612 zł
19.07.Fr
z przesiadkamiSWISS
23h 25minKRK-OTP
21.07.So
z przesiadkamiSWISS
31h 15minOTP-KRK
3 202 zł

Szukaj wg przesiadek

Szukaj wg linii lotniczych

Szukaj wg ceny

Loty do Rumunii

Loty powrotne:

Rumunia - Polska

Klasy:

507 zł