Trendy cenowe i wyjaśnienia porad

Trendy cenowe i wyjaśnienia porad

Zastanawiasz się, czy rezerwować lot od razu, czy czekać, aż ceny spadną? Nasza podstawowa rekomendacja jest prosta: jeśli cena lotu na danej trasie jest korzystna – rezerwuj go. Dodatkowych informacji dostarcza nasza Prognoza Cen. Możesz też skorzystać z naszych ogólnych porad dotyczących taniego latania.

Jak powstaje Prognoza Cen?

Każdego roku w serwisach internetowych KAYAK i w naszej aplikacji mobilnej podróżni dokonują ponad miliarda wyszukiwań. Analizujemy ich wyniki i prognozujemy, czy w ciągu następnych siedmiu dni cena dla określonego kierunku i terminu podróży będzie spadać, czy rosnąć.

Nasz zespół analityków wykorzystuje do prognozowania złożone algorytmy i modele matematyczne. Przewidywanie przyszłych cen bazuje na danych z przeszłości i nie jest nieomylne. Z tego powodu nie możemy zagwarantować stuprocentowej pewności tych prognoz. Dlatego też zawsze podajemy informację o przewidywanej trafności prognozy, która wynika z analizy statystycznej.

Codziennie monitorujemy i mierzymy dokładność naszej Prognozy Cen. Śledzimy określoną liczbę lotów w ciągu kolejnych siedmiu dni (lub od momentu wyszukiwania do wylotu) i porównujemy je z wcześniejszymi prognozami. Następnie weryfikujemy, czy okazały się one trafne, czy też nie.