Najtańsze kierunki podróży na lato

Tegoroczny sezon wakacyjny można już uznać za otwarty. Rozpoczyna się tym samym również sezon polowania na wakacyjne promocje. Z tej okazji zespół serwisu KAYAK.pl sprawdził, gdzie tego lata można najtaniej spędzić tygodniowy urlop. W zestawieniu uwzględnione zostały koszty przelotów w obie strony, pobytu w 4-gwiazdkowym hotelu i wynajmu samochodu klasy ekonomicznej, a nawet ceny lokalnych pamiątek — wszystko po to, by umożliwić Polakom podjęcie najkorzystniejszej decyzji dotyczącej letniego wyjazdu. Plik z poniższą infografiką dostępny jest tutaj.

Infografika z najtanszymi kierunkami podrozy

Gdzie tego lata Polacy najtaniej wypoczną?

Jak wynika z danych zgromadzonych przez KAYAK.pl, w nadchodzącym sezonie zdecydowanie warto udać się do Hiszpanii. Najtańszym miejscem na spędzenie urlopu jest słoneczne Las Palmas na wyspie Gran Canaria. Co prawda koszt biletu lotniczego w obie strony jest wyższy w porównaniu z innymi europejskimi kierunkami z listy Top 5, ale za to po przybyciu na wyspę na polskich podróżnych czekają same miłe niespodzianki. Las Palmas oferuje bowiem najniższe ceny za pobyt w 4-gwiazdkowym hotelu, wypożyczenie samochodu oraz trzydniowe posiłki w restauracji, nie wspominając o biletach wstępu do muzeum! Tygodniowy urlop w wyspiarskim klimacie wyniesie nieco powyżej 4 000 zł. Następnym hiszpańskim miastem, które może zaoferować atrakcyjne ceny, jest położona w Katalonii Girona, która świetnie sprawdzi się jako baza wypadowa do odkrywania Costa Brava. Średni koszt tygodniowego pobytu w tym miejscu to 4 210 zł. Z kierunków podróży poza Starym Kontynentem, cenowym pewniakiem jest Bangkok, gdzie koszt tygodniowego pobytu zamknie się w 4 691 zł.

5 najtańszych kierunków podróży w Europie

Najkorzystniej w zestawieniu kosztów tygodniowego urlopu wypadają Las Palmas i Girona. Biorąc natomiast pod uwagę przelot, najtańsze są bilety lotnicze do Mediolanu. Porto znalazło się na drugim miejscu, za Las Palmas, pod względem kosztów połączeń lotniczych, lecz warto w tym przypadku przyjrzeć się także innym kategoriom cenowym. Okazuje się, że w Porto nie tylko najtańszy jest 4-gwiazdkowy pobyt w hotelu  tanio można zafundować sobie również koktajle alkoholowe. Madryt wyróżnia się na tle pozostałych miast atrakcyjną ceną pamiątek — upominek ze stolicy Hiszpanii kosztuje nie więcej niż 11 zł.

Gdzie na świecie Polacy najtaniej spędzą tydzień wakacji?

Spośród kierunków podróży poza Europą najlepiej cenowo wypada Bangkok, gdzie tygodniowy pobyt w hotelu to wydatek rzędu średnio 1 865 zł. W stolicy Tajlandii kuszą również niskie ceny za posiłki w restauracji, które wynoszą tylko 75 zł. Na drugim miejscu listy uplasował się Phuket — miasto, które znajduje się na największej wyspie Tajlandii o tej samej nazwie. Tygodniowe wakacje kosztują tu ok. 4 936 zł.  Stolica Malezji, Kuala Lumpur, oferuje najtańsze noclegi w 4-gwiazdkowym hotelu (1 674 zł), niewiele kosztują tu również 3 posiłki w restauracji — ok. 107 zł. Fani egzotycznych koktajli powinni jednak udać się do Denpasar, gdzie 3 drinki dostaną za jedyne 33 zł! Mimo ostatniego miejsca na liście, Tel Awiw zdecydowanie przoduje w najniższych cenach za połączenia lotnicze — bilet w obie strony to koszt średnio 580 zł. To jednak nie koniec niespodzianek — amatorów samochodowych wycieczek z pewnością ucieszy fakt, że za wypożyczenie na tydzień samochodu w Tel Awiwie zapłacą 558 zł.

Uwagi:
Analiza powstała w oparciu o wyszukiwania (opisane niżej), przeprowadzone na KAYAK.pl. między 11.10.2016 a 11.04.2017, dotyczące podróży w terminie od 01.06 do 31.08.2017. Ceny lokalnych produktów i atrakcji pochodzą z wyszukiwania online, przeprowadzonego w dniach 02.05 – 10.05.2017. Przeliczenie waluty bazuje na średnich kursach z kwietnia 2017 r. Ceny mogą ulec zmianom, mogą się różnić lub nie być już dostępne.

 

Podobne
Koronawirus: co oznacza ograniczenie podróży do USA?

Koronawirus: co oznacza ograniczenie podróży do USA?

Podróżowanie do Stanów Zjednoczonych dla większości osób, które nie są obywatelami USA i przebywały w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Strefie Schengen,...
Ola
Koronawirus (COVID-19) i podróżowanie – co warto wiedzieć?

Koronawirus (COVID-19) i podróżowanie – co warto wiedzieć?

Koronawirus (COVID-19) i podróżowanie – co warto wiedzieć? Bezpieczeństwo podczas podróży jest dla nas niezwykle ważne, dlatego stale monitorujemy sytuację...
Ola P.
Jak zmienić 26 dni urlopu w 54 dni podróży?

Jak zmienić 26 dni urlopu w 54 dni podróży?

Osoby, które już dawno wykorzystały cały urlop mogą odetchnąć – zbliża się nowy rok, a wraz z nim nowa pula...
Ola P.
Wymarzone Wakacje Wszystkie
7 miejsc na urlop nad morzem z dzieckiem

7 miejsc na urlop nad morzem z dzieckiem

Wybór idealnego miejsca na urlop nad morzem to spore wyzwanie, zwłaszcza dla rodziców. Gdzie jechać, by zapewnić zarówno tym młodszym,...
Ania Halagarda
Gdzie na narty w Polsce w 2020? 8 pomysłów na zimowy wypad

Gdzie na narty w Polsce w 2020? 8 pomysłów na zimowy wypad

Jak co roku z niecierpliwością odliczasz dni do zimowego szaleństwa na stoku? Nie wiesz, gdzie wybrać się na narty w...
Ania Halagarda