Top 10 podróży przyjaznych dla kieszeni w 2020 roku


Jeśli Twoim marzeniem jest zwiedzanie świata nie opróżniając przy tym portfela, oto kierunki podróży idealne dla Ciebie. Ceny lotów i hoteli są tu znacznie niższe w porównaniu z większością miejsc.

#1 Londyn

Londyn jest ekstremalnie popularny. Najwięcej osób odwiedza miasto w lipcu i sierpniu, w święta państwowe i w przerwy szkolne. By zaoszczędzić pieniądze, a przy okazji nerwy, unikaj tych okresów.
Zobacz więcej

#2 Rzym

Jadąc do Rzymu pamiętaj, by mieć przy sobie zapas gotówki – przyda się ona szczególnie podczas grupowych wizyt w kawiarenkach i sklepikach. Rzymskie restauracje nie mają zwyczaju dzielenia rachunków.
Zobacz więcej

#3 Mediolan

W pierwszą niedzielę każdego miesiąca wszystkie muzea miejskie w Mediolanie - w tym Museo del Novecento, Galleria d’Arte Moderna i Casa Museo Boschi di Stefano – oferują bezpłatny wstęp.
Zobacz więcej

#4 Ateny

Ateny to raj dla kawoszy. W mieście nie brakuje świetnych kawiarni oraz ekspertów w dziedzinie wypalania ziaren. Nasz typ to Taf, pierwsza ateńska palarnia, sprzedająca swoje wyroby na całym świecie.
Zobacz więcej

#5 Luqa

Nawigacja po niewielkiej Malcie nie należy do trudnych. Lokalne nazwy ulic występują często w dwóch wersjach językowych – angielskiej i maltańskiej. Często spotykane „triq” oznacza po prostu „ulicę”.
Zobacz więcej

#6 Oslo

Oslo to Zielona Stolica Europy 2019. Nic dziwnego, że miejskim transportem zawładnęły elektryczne rowery. Korzystaj z Oslo City Bike, by odkrywać miasto bez szkody dla środowiska.
Zobacz więcej

#7 Korfu

Korfu to idealne miejsce na zakup pamiątek. Z tej zielonej wyspy przywieź zapas porządnej greckiej oliwy, tymiankowy miód i przetwory na bazie kumkwatu. Szukaj ich w lokalnych marketach.
Zobacz więcej

#8 Burgas

Najważniejszym posiłkiem jest dla Bułgarów obfita kolacja, składająca się z co najmniej pięciu potraw. Wieczorami restauracje serwują specjalne menu, co pozwoli Ci zgłębić tajniki lokalnej kuchni.
Zobacz więcej

#9 Wenecja

Bądź gotów, by się… zgubić. Najbardziej wprawieni podróżnicy tracą orientację w gąszczu weneckich uliczek. Im bardziej kluczysz, tym lepiej – w ukrytych zakątkach poczujesz klimat miasta na wodzie.
Zobacz więcej

#10 Lwów

Lwów to miasto restauracji nie z tego świata. Jedną z nich jest Kryivka, do której wejścia pilnuje uzbrojony partyzant. By dostać się do środka podaj „tajne” hasło – Slava Ukrajini.
Zobacz więcej