Kierunki, które warto mieć na oku w 2020 roku


Zapewne nie myślisz o tych miejscach, planując kolejną podróż... Od krótkich wycieczek w Europie po gorące, nadmorskie miasta – sprawdź te mniej oczywiste, warte odwiedzenia kierunki.

#1 Lima

Jak pad thai w Bangkoku i phở w Hanoi – ceviche to danie, którego musisz spróbować będąc w Limie. Najlepszą rybę marynowaną na surowo w soku z limonek zjesz w cevicherii Pescados Capitales.
Zobacz więcej

#2 Nowy Orlean

Nowy Orlean to światowa stolica jazzu, którego klimat czuć w powietrzu. Podczas road tripu po Luizjanie posłuchaj go na żywo w jednym z jazz barów w artystycznej Dzielnicy Francuskiej.
Zobacz więcej

#3 Amman

Po intensywnym zwiedzaniu – czas na jedzenie. Zajrzyj do kultowej restauracji Hashem, serwującej lokalne dania kuchni jordańskiej. Ful, hummus i falafel – niebo w gębie!
Zobacz więcej

#4 San Sebastian

San Sebastián to gastronomiczna stolica Hiszpanii. Czy wiesz, że w mieście znajduje się aż 17 restauracji wyróżnionych przez przewodnik Michelin? Koniecznie spróbuj pintxos, baskijskich tapas.
Zobacz więcej

#5 Sarajewo

Zajrzyj na zapomniany tor bobslejowy na zboczu góry Trebević, zbudowany na potrzeby olimpiady zimowej w 1984 roku. Po drodze czekają na Ciebie jedne z piękniejszych widoków na Sarajewo.
Zobacz więcej

#6 Ochryda

Wizytówką miasteczka jest cerkiew św. Jana Teologa w Kaneo. Położona na skale świątynia to jedna z częściej fotografowanych cerkwi na świecie. Roztaczający się z niej widok na długo zapada w pamięci.
Zobacz więcej

#7 Turyn

Czy wiesz, że Turyn to pierwsza stolica zjednoczonych Włoch, miejsce narodzin Nutelli, Fiata i stolica włoskiego kina? Leżące nieco na uboczu turystycznego szlaku miasto skrywa wiele niespodzianek.
Zobacz więcej

#9 Tbilisi

Tbilisi wyrasta na hipsterską stolicę Kaukazu. Fabrika, która powstała na terenie dawnej sowieckiej szwalni, to otoczone kolorowymi muralami modne hostele, kawiarnie i sklepy lokalnych artystów.
Zobacz więcej

#10 Zanzibar

Czy wiesz, że pieprz jest pnączem? I że biały, zielony i czarny jest tym samym pieprzem, zebranym w innym momencie? Jeśli nie – w planie odkrywania „wyspy przypraw” uwzględnij wycieczkę na plantację.
Zobacz więcej