Ośrodki narciarskie w Polsce o największym wzroście popularności w 2020 roku


Przebierasz nogami na samą myśl o sezonie narciarskim? Szukasz idealnego kierunku na zimowe szusowanie w Polsce? Oto 10 ośrodków, które w tym roku zyskują na popularności. Zacznij ostrzyć narty, przygoda na stoku czeka!

#1 Lądek-Zdrój

Czy wiesz, że Lądek-Zdrój, jeden z pięciu kurortów Ziemi Kłodzkiej, należy do najstarszych uzdrowisk Europy? Już od ponad 500 lat jego termalne wody wykorzystywane są w celach leczniczych.
Zobacz więcej

#2 Szczawnica

Do pobytu w ośrodku Szczawnica-Palenica zachęcają też przystępne ceny skipassów. Za jednodniowe szusowanie zapłacisz 89 zł, za dwudniowe 160 zł, a za wieczorne – 45 zł.
Zobacz więcej

#3 Kościelisko

Długa na 9 km Dolina Kościeliska jest jedną z piękniejszych dolin w Tatrach. Po drodze znajdziesz udostępnione dla wędrujących Jaskinię Mroźną i Mylną, a na wysokości 110 m n.p.m schronisko Ornak.
Zobacz więcej

#4 Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny zachwyca nie tylko wiosną i latem, ale także zimą. Jego tradycje narciarskie sięgają jeszcze czasów przedwojennych, dziś kontynuowane są dzięki otwartej Stacji Narciarskiej Kazimierz.
Zobacz więcej

#5 Polanica-Zdrój

W Zieleniec Ski Arena znajdziesz aż 34 trasy zjazdowe o łącznej długości ponad 22 km, dostosowane zarówno dla początkujących amatorów białego szaleństwa, jak i prawdziwych narciarskich wyjadaczy.
Zobacz więcej

#6 Kudowa-Zdrój

Ośrodek oferuje 2 wyciągi: 200-metrowy na północnym stoku Świniego Grzbietu oraz „śnieżne koło”, gdzie na specjalnych pojazdach, podobnych do dużych dętek, można mknąć torem długości prawie 300 m.
Zobacz więcej

#7 Nowy Targ

Długa Polana jest główną bazą wypadową na Turbacz dla wszystkim miłośników innych sportów zimowych, w tym narciarstwa biegowego, skitouringu oraz wycieczek pieszych i na rakietach śnieżnych.
Zobacz więcej

#8 Wałbrzych

Ziemia Wałbrzyska to raj dla miłośników sportów zimowych. W swojej ofercie posiada malownicze trasy zjazdowe, wyciągi narciarskie w Rzeczce, Andrzejówce i w Boguszowie-Gorcach.
Zobacz więcej

#9 Ustroń

Doskwiera Ci głód? W przerwie od szusowania zajrzyj do otwartego niedawno przystanku kulinarnego „Stacja zero”, zlokalizowanego przy stacji dolnej kolejki linowej Czantoria.
Zobacz więcej

#10 Białka Tatrzańska

Kupując karnet Tatry Super Ski skorzystasz nie tylko z wyciągów Białki Tatrzańskiej. Obejmuje on razem 17 stacji narciarskich Podhala i Pienin, udostępniających swoje trasy w ramach jednego skipassu.
Zobacz więcej