Top 10 kierunków zyskujących na popularności w 2020 roku


Oto kierunki, które stały się ostatnio bardzo popularne. Liczba wyszukiwań dla tych miast znacznie wzrosła od ubiegłego roku, więc warto im się przyjrzeć.

#1 Zadar

Czy wiesz, że w Zadarze znajdują się pierwsze na świecie morskie organy, wygrywające muzykę pod wpływem uderzeń fal o schody? Podziwiaj piękne zachody słońca przy akompaniamencie kojących dźwięków.
Zobacz więcej

#2 Katania

Historia Katanii wiąże się nierozerwalnie z górującą nad nią Etną. Zastygłą lawę od zawsze wykorzystuje się do budowy domów, dróg i placów. Poznasz ją po charakterystycznej czarnej barwie bazaltu.
Zobacz więcej

#3 Bari

Bari to idealny kierunek dla foodie. Słynna „biedna kuchnia” Apulii pełna jest wyjątkowych smaków. Koniecznie spróbuj patate riso e cozze, czyli ryżowej zapiekanki z ziemniakami i omułkami.
Zobacz więcej

#4 Rzym

Wysoki sezon trwa w Rzymie niemal przez cały rok, poza chłodnym styczniem i lutym. By uniknąć kolejek do wielu zabytków, odwiedzaj je zaraz po otwarciu – poranną pobudkę ułatwi pobudzające espresso.
Zobacz więcej

#5 Funchal

Jak wiele wysp, także i Madera ma swój własny drink. Poncha składa się z rumu aguardente de cana, miodu i cytryny. Najlepszym miejscem na jej degustację jest otoczona górami Taberna da Poncha.
Zobacz więcej

#6 Pointe la Rue

W zależności od pory roku i kierunku wiejących wiatrów, plaże Mahé pokrywają się glonami. Bez obaw – wiele hoteli oferuje bezpłatny transfer na rajskie plaże niedotknięte inwazją wodorostów.
Zobacz więcej

#7 Odessa

Monumentalne Schody Potiomkinowskie to symbol Odessy. Czy wiesz, że rozsławiła je kultowa scena z filmu Siergieja Eisensteina „Pancernik Potiomkin”, pokazująca wydarzenia z czasów rewolucji 1905 roku?
Zobacz więcej

#8 Zanzibar

Na Zanzibarze pogoda nigdy nie zawodzi. Szczyt sezonu to okres od czerwca do września. Mniej tłoczno, ale i goręcej, robi się między grudniem i marcem. To dobry czas na zimową ucieczkę z Polski.
Zobacz więcej

#9 Miami

Delektując się lokalnym jedzeniem, nie zapomnij o napiwkach. Do podstawowej ceny dolicz 15%. Uwaga – niektóre restauracje i bary uwzględniają napiwki w cenie, więc sprawdź rachunek przed zapłatą.
Zobacz więcej

#10 Port Louis

Życie Port Louis, kolorowej stolicy Mauritiusa, koncentruje się wokół ogromnego Bazar Central. Jak lokalsi, kupisz tam nie tylko świeże owoce i warzywa, ale i popularny na wyspie rum.
Zobacz więcej