Najlepsze kierunki na majówkę 2020


Nie masz planów na Majówkę, najbardziej wyczekiwany długi weekend w roku? Szukasz kierunków na niezapomniany wyjazd, który nie zrujnuje Twojego podróżniczego budżetu? Lwów, Tbilisi, Praga – zainspiruj się naszymi propozycjami na maj 2020.

#1 Kutaisi

Szukasz kontaktu z naturą? Zwiedzaj parki przyrodnicze bez zmęczenia długą jazdą. Kaniony Okatse i Martvili, filar Katskhi i jaskinia Vardzia znajdują się w odległości krótkiej przejażdżki samochodem.
Zobacz więcej

#2 Odessa

Na północnych przedmieściach Odessy leży Liman Kujalnicki – płytkie, zasolone ujście rzeki ze zdrowotnym błotkiem. Pamiętaj o zabraniu wody, którą spłuczesz sól po kąpieli!
Zobacz więcej

#3 Gdańsk

Na Dolnym Wrzeszczu zobacz ul. Wajdeloty – niegdyś omijana po zmroku stała się najmodniejszym adresem w mieście. Świetne knajpki i kawiarnie sąsiadują tu z antykwariatami i zakładami krawieckimi.
Zobacz więcej

#4 Mediolan

Po zwiedzaniu Zamku Sforzów udaj się do Parku Sempione – to ulubione miejsce wypoczynku mediolańczyków. Przejdź na jego drugą stronę, by podziwiać bogato zdobiony Łuk Pokoju.
Zobacz więcej

#5 Budapeszt

Budapeszt słynie z naturalnych źródeł wód mineralnych. Po intensywnym majówkowym zwiedzaniu zrelaksuj się w łaźniach termalnych Széchenyi lub Gellerta. Nie zapomnij stroju kąpielowego!
Zobacz więcej

#6 Praga

Unikaj zatłoczonego Mostu Karola i Starego Miasta o zachodzie słońca. Zamiast tego, w poszukiwaniu najlepszej panoramy miasta, wybierz Letná Park lub Riegrovy Sady.
Zobacz więcej

#7 Londyn

Londyn jest jednym z najdroższych miast Europy. Jeśli chodzi o artykuły spożywcze, możesz zaoszczędzić, robiąc zakupy w supermarketach takich jak Sainsbury's, Morrisons i Tesco.
Zobacz więcej

#8 Lwów

Rosyjskie banie, tureckie łaźnie i miejskie sauny – to jeden z ulubionych sposobów spędzenia czasu przez mieszkańców Lwowa. Wizyta w nich będzie idealnym zwieńczeniem majówki.
Zobacz więcej

#9 Wenecja

Wenecja słynie z pysznego jedzenia – to na szczęście nie musi zrujnować Twojego portfela. W Castello Trattoria Alla Rampa zjesz tanio najświeższe ryby, a w Trattoria Dalla Marisa pieczonego królika.
Zobacz więcej

#10 Tbilisi

Będąc w Tbilisi spróbuj słynnych gruzińskich pierożków, chinkali. Znajdziesz je w Zakhar Zacharich, małej, klimatycznej restauracji z widokiem na rzekę, serwującej sakiewki z mięsem, grzybami i serem.
Zobacz więcej