Tej jesieni bilety lotnicze z Polski tańsze nawet o 42%

Dobre wieści dla osób, które planują wyjazd wakacyjny poza głównym sezonem – podróżni z Polski nie tylko unikną tłumów w najpopularniejszych ośrodkach turystycznych, ale i znacznie zaoszczędzą na biletach. Według naszej najnowszej analizy tej jesieni turyści z Polski mogą spodziewać się wyraźnie niższych cen połączeń lotniczych w porównaniu z zeszłorocznymi. Zaobserwowaliśmy spadek cen lotów nawet o 42% w przypadku tras średniodystansowych i 37% na trasach długodystansowych z Polski do 20 najpopularniejszych kierunków we wrześniu i na początku października tego roku.

Loty do Mediolanu o 42% tańsze niż w zeszłym roku

Z naszej analizy wynika, że największy spadek cen w porównaniu z jesienią 2015 nastąpił w przypadku lotów do Mediolanu (-42%), Hongkongu (-37%) i Luqa (-32%). Kilkunastoprocentową obniżkę cen biletów odnotowały także popularne kierunki w Europie i na innych kontynentach, m.in. Pekin (-19%), Bangkok (-18%) oraz Amsterdam (-17%). Tym samym Polacy najprawdopodobniej będą mogli w przystępnej cenie odwiedzić jedną z pobliskich europejskich stolic lub znaleźć atrakcyjną ofertę wyjazdu do dalej położonych, egzotycznych miejsc w Azji.

Z kolei największa podwyżka cen biletów wśród 20 najpopularniejszych kierunków nie przekroczyła 8% i dotyczyła lotów do Chicago. Na kolejnych miejscach znalazły się Lizbona i Ateny – w ich przypadku połączenia są droższe o średnio 5% niż ubiegłej jesieni. Podwyżki są zatem mniej odczuwalne niż obniżki. Coraz atrakcyjniejsze koszty połączeń lotniczych, mogą sygnalizować nowy trend, zgodnie z którym latanie będzie coraz bardziej przystępne i powszechne.

Najpopularniejsze kierunki lotów

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Przejdź do
Explore i sprawdź, dokąd i za ile możesz polecieć.

UWAGI

Dane opracowane zostały na podstawie wyszukiwań dokonanych za pośrednictwem serwisu KAYAK.pl w okresie od 1 stycznia 2016 do 6 października 2016 dla lotów w okresie od 1 września 2016 do 6 października 2016 oraz w okresie 1 stycznia 2015 do 6 października 2015 dla lotów w okresie od 1 września 2015 do 6 października 2015.
Lista 20 najpopularniejszych kierunków stworzona została na podstawie wyszukiwań dokonanych na KAYAK.pl od 1 stycznia 2016 do 6 października 2016 dla podróży od 1 września 2016 do 6 października 2016.
Ceny mogą ulec zmianie lub mogą już nie być dostępne.