Koronawirus (COVID-19) i podróżowanie – co warto wiedzieć?

Koronawirus (COVID-19) i podróżowanie – co warto wiedzieć?

Bezpieczeństwo podczas podróży jest dla nas niezwykle ważne, dlatego stale monitorujemy sytuację związaną z epidemią koronawirusa, aby dostarczyć Ci informacji i źródeł (poniżej), które pomogą w podjęciu decyzji o planowanej podróży.

Sytuacja wciąż się rozwija, a informacje szybko się zmieniają. Ważne jest więc, by podczas planowania wyjazdu, mieć stały dostęp do aktualnych zaleceń.

Planujesz urlop lub zastanawiasz się, czy wyruszyć w wykupioną już podróż?

Sprawdź aktualne zalecania dla podróżujących na oficjalnych stronach ECDC, Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Światowej Organizacji Zdrowia.

Na naszej stronie pracujemy nad zamieszczeniem specjalnych komunikatów dotyczących tych kierunków podróży, dla których władze wystosowały ostrzeżenia.

Jeśli masz wykupioną podróż i chcesz ją anulować ze względów bezpieczeństwa.

Linie lotnicze i agencje turystyczne na bieżąco aktualizują swoje zasady i są źródłem aktualnych informacji związanych ze zmianami planów podróży. W tej sprawie należy więc kontaktować się bezpośrednio z nimi. Listę linii lotniczych znajdziesz tutaj.

Jeśli dostawcą wykupionej rezerwacji była firma inna niż linie lotnicze, zasięgnij informacji o dostępnych opcjach bezpośrednio u niej.

Źródła:

ECDC
Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Światowa Organizacja Zdrowia