preloadCovid-19 a podróże

Koronawirus (COVID-19) a podróże – co warto wiedzieć?

Sytuacja na świecie zmienia się z minuty na minutę, dlatego doskonale rozumiemy, jak trudne może być podejmowanie decyzji związanych z podróżowaniem. Aby ułatwić naszym użytkownikom i ich bliskim zarządzanie istniejącymi rezerwacjami oraz planowanie przyszłych wyjazdów, zamieszczamy na naszej stronie informacje o aktualnych ograniczeniach w podróżowaniu. Wśród wyników wyszukiwania wyświetlamy również elastyczne opcje filtrowania i powiadomienia o zasadach anulowania rezerwacji.

Uwagi: Sytuacja zmienia się bardzo szybko, a wraz z nią zmieniają się warunki rezerwacji. Dokładamy wszelkich starań, by zamieszczać aktualne informacje, ale pamiętaj o sprawdzeniu ich bezpośrednio na stronach dostawców ofert.

  Zalecenia zdrowotne

Co warto wiedzieć?

Covid-19 Linie lotnicze

Loty

Przydatne informacje na temat anulowania lub zmiany lotu oraz lista linii lotniczych oferujących elastyczne zasady zmian rezerwacji.

Covid-19 a hotele

Hotele

Przydatne informacje na temat zmiany noclegu oraz lista sieci hotelowych oferujących elastyczne zasady zmian rezerwacji.

Covid-19 a wynajem aut

Wynajem aut

Przydatne informacje na temat wynajmu samochodu w czasach pandemii koronawirusa, zmian ograniczeń wiekowych oraz elastycznych zasad zmiany lub odwołania rezerwacji.

Elastyczne opcje

Zarówno linie lotnicze, jak i hotele stale aktualizują warunki rezygnacji z rezerwacji. Elastyczne opcje wyszukiwania umożliwiają filtrowanie ofert, które można bezpłatnie odwołać (zwykle otrzymując tzw. kredyt podróżny) lub w przypadku których możliwe są darmowe zmiany rezerwacji. (Pamiętaj o sprawdzeniu szczegółowych warunków rezerwacji na stronie dostawcy oferty.)

 

Covid-19 powiadomienia na KAYAK.pl

Specjalne powiadomienia na KAYAK.pl

Na niektórych trasach mogą występować ograniczenia w podróżowaniu. Podczas wyszukiwania wyświetlamy powiadomienia o miejscach, dla których władze mogły wydać ostrzeżenia dotyczące podróży.

Koronawirus a podróże:
Najczęściej zadawane pytania

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa ciągle się zmienia. Zanim podejmiesz decyzję o ewentualnej podróży, zasięgnij informacji o aktualnych rekomendacjach na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Tu znajdziesz aktualne informacje.

Dowiedz się więcej

W związku z obecną sytuacją wielu przewoźników znosi opłaty za zmiany i anulowanie rezerwacji. Jeśli chcesz sprawdzić, czy dane linie lotnicze, hotele lub wypożyczalnie samochodów nie pobierają opłat, sprawdź informacje zamieszczone powyżej lub bezpośrednio na stronach dostawców ofert.

Możesz skorzystać z elastycznych opcji filtrowania wyników dostępnych na KAYAK.pl. W ten sposób łatwo sprawdzisz, które linie lotnicze i hotele znoszą opłaty za anulowanie czy zmiany rezerwacji. Zwróć uwagę również na powiadomienia o ograniczeniach w podróżowaniu, które zamieszczamy na stronie wyników wyszukiwania. Te informacje pozwolą Ci świadomie podjąć decyzję o ewentualnej podróży.

W przypadku podróży zagranicznych warto wykupić ubezpieczenie turystyczne lub sprawdzić pakiet ubezpieczeniowy oferowany w ramach karty kredytowej. Jeśli decydujesz się na zakup ubezpieczenia w związku z ryzykiem pandemii koronawirusa, sprawdź szczegółowe warunki umowy, które mogą różnić się w zależności od ubezpieczyciela. Nie każde ubezpieczenie obejmuje koszty związane z rezygnacją z podróży. Skontaktuj się ze swoim ubezpieczycielem, aby otrzymać szczegółowe informacje na temat swojego pakietu ubezpieczeniowego.

KAYAK to wyszukiwarka lotów, hoteli i samochodów, a nie portal rezerwacyjny w tradycyjnym sensie. Aby uzyskać informacje na temat rezerwacji, skontaktuj się bezpośrednio z dostawcą oferty. Jeśli nie pamiętasz nazwy firmy odpowiedzialnej za rezerwację, sprawdź dane transakcji w bankowości elektronicznej. Miej na uwadze, że linie lotnicze otrzymują obecnie wiele zapytań. Jeśli nie podróżujesz w ciągu następnych kilku dni, wypełnij formularz na stronie przewoźnika. Skontaktują się Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Dowiedz się więcej

KAYAK to wyszukiwarka lotów, hoteli i samochodów, a nie portal rezerwacyjny w tradycyjnym sensie. Aby uzyskać informacje na temat rezerwacji, skontaktuj się bezpośrednio z dostawcą oferty. Jeśli nie pamiętasz nazwy firmy odpowiedzialnej za rezerwację, sprawdź dane transakcji w bankowości elektronicznej. Miej na uwadze, że linie lotnicze otrzymują obecnie wiele zapytań. Jeśli nie podróżujesz w ciągu następnych kilku dni, wypełnij formularz na stronie przewoźnika. Skontaktują się Tobą tak szybko, jak to możliwe. Masz dodatkowe pytania? Odwiedź naszą stronę pomocy.

Dowiedz się więcej