Zimowe wakacje Polaków

Dni stają się coraz krótsze, a zmiana czasu z letniego na zimowy zbliża się dużymi krokami. Zamiast jednak zrażać się pogorszeniem pogody, polscy podróżni powoli planują ucieczkę na południe. Nic więc dziwnego, że w ostatnim czasie w naszym serwisie mocno wzrosło zainteresowanie lotami do ciepłych krajów. Polacy coraz częściej rozglądają się za opcjami wypoczynku w krajach, gdzie słońce świeci przez cały dzień i bez problemu można zapomnieć o zimie. Aby ułatwić podróżnym podjęcie decyzji o wyborze najlepszego miejsca dopasowanego do indywidualnych upodobań i budżetu, opracowaliśmy dwie infografiki ze średnimi cenami lotów do 6 najpopularniejszych południowych kierunków podróży. W ten sposób użytkownicy sami mogą zdecydować, gdzie wypocząć.

Dokąd na słoneczne wakacje zimą?

Tej zimy największą popularnością wśród Polaków cieszy się Bangkok, który uplasował się na pierwszym miejscu w rankingu. Największy wzrost wyszukiwań lotów w 2016 roku można zaobserować właśnie w przypadku stolicy Tajlandii. Tegoroczny faworyt przyciąga o 105% więcej zainteresowanych niż rok temu. Na drugim miejscu, ze wzrostem wyszukiwań lotów o 97% w porównaniu do 2015 roku, znalazł się balijski Denpasar. Pierwszą trójkę zamyka natomiast „miasto świateł” — Johannesburg. Podróż do największego miasta RPA rozważa w tym roku o 24% więcej polskich użytkowników niż w ubiegłym roku. Na liście 6 najpopularniejszych miast na zimowy wypoczynek w słońcu znalazły się również Mahé, Singapur i Zanzibar.

2dsouth_pl_01


Najlepsze promocje lotów z Polski

Dla tych, którzy planują zimową ucieczkę do ciepłych krajów, mamy dobrą wiadomość. Ceny biletów lotniczych są w tym roku niższe. Stolica Tajlandii cieszy się nie tylko dużą popularnością wśród polskich podróżnych, ale króluje również pod względem niskich kosztów przelotów. Średnia cena biletów lotniczych do Bangkoku spadła w porównaniu z 2015 rokiem o 11% i można je kupić już za 1844 złotych. Największy spadek cen odczują jednak Polacy planujący wypoczynek na Seszelach. Średnie ceny lotów na Mahé są w tym roku niższe o 25%, a bilety lotnicze można kupić już za 2454 złote, a nie, jak w zeszłym —za 3258 złotych. Również ceny biletów lotniczych do Johannesburga, Bali oraz Singapuru są niższe w 2015 roku. Tylko podróżujący na Zanzibar zapłacą o 5% więcej niż w ubiegłym roku.

2dsouth_pl_02

 

Nie zwlekaj z rezerwacją! Przejdź do wyszukiwania i sprawdź opcje lotów już teraz.

Uwagi
Analiza powstała w oparciu o porównanie wyszukiwań lotów do najpopularniejszych południowych kierunków podróży na KAYAK.pl w przedziałach czasowych od 1.01.2016 do 9.09.2016 oraz od 1.01.2015 do 9.09.2015. Ceny lotów w obie strony to średnie ceny podróży w dowolnym terminie od 1.09.2016 do 31.12.2016 oraz od 1.09.2015 do 31.12.2015. Średnie ceny lotów podane są w złotówkach i odnoszą się do podróży z Polski w obie strony w klasie ekonomicznej dla jednej osoby, bez uwzględnienia opłat za bagaż i prowizji za płatności. Ceny mogą ulec zmianie, mogą się różnić lub mogą nie być już dostępne.