Wakacje 2015: loty za mniej niż 600zł

Dla osób ciekawych świata i szukających przygód największą wartość stanowi niezależność, a tę zapewniają wyjazdy organizowane samodzielnie. Znaczna część wydatków na wakacje związana jest z przelotami. Ale nie zawsze musi tak być, zwłaszcza jeśli jesteśmy elastyczni w wyborze daty czy kierunku podróży.

Szukając inspiracji do wyjazdów w nadchodzącym sezonie letnim, skorzystaliśmy z mapy dostępnej w naszej funkcji Explore i sprawdziliśmy, dokąd można dolecieć za mniej niż 600 zł (cena biletu dla jednej osoby w obie strony). Wszystkie oferty dotyczą sezonu letniego 2015 – od początku lipca do końca września.

Alicante, Hiszpania, 8 dni, od 485 zł

Alicante panoramic view-credit-Dragomir Nikolov-shutterstock_166786037©Dragomir Nikolov/shutterstock

Hiszpania to niesłabnący faworyt Polaków wśród ulubionych kierunków na wakacje. Z kolei Alicante to główny kurort wypoczynkowy na Costa Blanca. Bogata infrastruktura turystyczna oraz duża liczba atrakcji w okolicy sprawiają, że nie sposób tam się nudzić.

Najbardziej atrakcyjna propozycja zakłada wylot z Modlina w ostatnich dniach sierpnia na 8 dni (25.08-3.09). Lot z Polski odbywa się z przesiadką w Brukseli, natomiast rejs powrotny to połączenie bezpośrednie.

Larnaka, Cypr, 8 dni, od 487 zł

Larnaca sign on the beach©Pincasso/shutterstock

Trudno o prostsze skojarzenie z wakacyjnym wypoczynkiem niż śródziemnomorskie wyspy. Cypr, geograficznie uznawany już za kraj azjatycki posiadający jednocześnie swoje greckie dziedzictwo, stanowi tym samym nie lada gratkę dla wszystkich wielbicieli egzotycznych klimatów.

Bezpośrednie połączenia dostępne są z Katowic oraz z Warszawy. Najkorzystniejsza opcja tego lata, dla podróżnych wyruszających z portu w Pyrzowicach, to wylot 23 lipca i powrót tydzień później (bilet za 487zł). W przypadku Warszawy będzie to również tygodniowy urlop w połowie lipca – 12-19.07 (577zł).

Cagliari, Sardynia (Włochy), 8 dni, od 543 zł

Panoramic view©Stefan Garau/shutterstock

Kolejna propozycja to włoska wyspa Sardynia. Śródziemnomorskie wyspy to idealne kierunki dla tych, którzy wakacje wolą spędzać aktywnie. Wynajmując na miejscu samochód w tydzień można zjeździć cały region w poszukiwaniu wpływów arabskich, piemonckich czy hiszpańskich, a także nacieszyć oczy widokami skalistych wybrzeży oraz uroczych, małych miasteczek.

Bezpośrednie połączenia na Sardynię dostępne są z Krakowa. Z Warszawy natomiast polecieć można do Cagliari z przesiadką w Mediolanie. Najtańsze loty z Krakowa dostępne są w ostatnim tygodniu września (w okresie 23-30.09; za 543zł), dla latających z Warszawy najkorzystniejsza opcja przypada na połowę lipca (15-21.07; za 689zł).

Faro, Portugalia, 12 dni, od 600 zł

Fishing boat on turquoise sea water in Portugal©Pawel Kazmierczak/shutterstock

Miasto położone na południowym krańcu Portugalii przyciąga turystów z całej Europy swoim atrakcyjnym położeniem oraz pięknymi, piaszczystymi plażami. Eklektyczna architektura i wyjątkowy spokój miasta czynią je idealnym miejscem na wakacyjny odpoczynek.

Do Faro można dolecieć z Warszawy z przesiadką w Brukseli już za 600 zł (w drodze powrotnej przesiadka w Eindhoven). Termin: 26.08-06.09.

Tel Awiw, Izrael, 8 dni, od 515 zł

Tel Aviv at sunset, Ramat Gan Exchange District©Dmitry Pistrov/shutterstock

Uważany za najbardziej europejskie miasto Bliskiego Wschodu Tel Awiw, nazywany też Nowym Jorkiem tego regionu, to kompromis pomiędzy wakacjami w mieście i na plaży. Wprost z ruchliwego i nigdy nie zasypiającego miasta możemy udać się bowiem na plaże. W takich okolicznościach z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Podróżni marzący o wakacjach w Izraelu, powinni zainteresować się bezpośrednim połączeniem z Warszawy w drugiej połowie sierpnia (18-25.08), które jest dostępne już od 515zł.