Polskie lotniska — Eldorado darmowego Wi-Fi

Czas spędzany na lotnisku podczas oczekiwania na odprawę to często dobra okazja  na rozmowy  z przyjaciółmi i nadrobienie zaległości w mailach. Wszystko to wymaga jednak dostępu do sieci. Aby nie być zależnym wyłącznie od swojego pakietu internetowego, warto wiedzieć, jak wygląda oferta darmowego Wi-Fi na polskich lotniskach. KAYAK.pl sprawdził,  gdzie oraz na jakich warunkach podróżujący mogą bezpłatnie korzystać z Internetu.

Lotniska w Polsce plasują się wysoko

Analiza wskazuje, że wszystkie z 15 lotnisk na terenie Polski oferują darmowe Wi-Fi. Co więcej, pasażerowie podróżujący z większości z nich mają nieograniczony dostęp do sieci. Jedynie w przypadku lotniska w Lublinie obowiązuje limit do 30 minut, podczas gdy pasażerowie w strefie biznesowej mogą surfować bez ograniczeń.

Podróżni  przylatujący i wylatujący z Polski powinni zwrócić uwagę na fakt, iż 5 spośród 15 lotnisk – w Krakowie, Gdańsku, Modlinie, Wrocławiu oraz Poznaniu – wymaga zalogowania się za pośrednictwem Facebooka, pobrania wydawanego przez lotnisko magazynu lub ponownego logowania co 15-30 minut, aby można było się cieszyć darmowym Wi-Fi podczas oczekiwania w ich terminalach.

Zzestawienie lotnisk z WiFi

 

Jakie są wasze doświadczenia z korzystaniem z Internetu na lotniskach?  Macie ulubione miejsca z najlepszym Wi-Fi? Podzielcie się nimi w komentarzach.

Jeśli podczas podróży często korzystacie z Internetu a problemy z rozładowaną baterią nie są wam obce, z pewnością zainteresuje was również nasz starszy wpis…

–> Jak poradzić sobie z rozładowaną baterią?

UWAGI

Dane zostały zebrane 5 sierpnia 2016 r. za pośrednictwem infolinii wymienionych lotnisk z wyłączeniem Portu Lotniczego Warszawa-Modlin (informacja pochodzi ze strony internetowej lotniska).