Kiedy najlepiej rezerwować loty?

Kluczową rolę podczas polowania na okazyjne ceny biletów lotniczych odgrywa znalezienie ich w odpowiednim momencie. Z analizy milionów wyszukiwań lotów przeprowadzonej przez nasz serwis wynika, że najłatwiej zaoszczędzić rezerwując loty z dużym wyprzedzeniem. To własnie dzięki cierpliwemu planowaniu można znaleźć najkorzystniejsze ceny. Podróżującym do dalekich krajów, doradzamy rezerwowanie lotów nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Loty do Ameryki Północnj i Azji z pięciomiesięcznym wyprzedzeniem

Zainteresowani podróżami do Ameryki Północnej lub Azji, powinni rozpocząć poszukiwania biletów już na pięć miesięcy przed planowanym wylotem. W przypadku Europy można pozwolić sobie na trochę więcej spontaniczności, ale warto zacząć rozglądać się za połączeniami już na dwa miesiące przed podróżą.

W jakie dni tygodnia najlepiej latać?

Oprócz wyprzedzenia, z jakim należy rezerwować loty, KAYAK sprawdził również, w jakie dni tygodnia ceny biletów są najkorzystniejsze.

Najlepsze dni tygodnia na latanie:

Cel podróży Wylot Przylot
Ameryka Północna piątek wtorek
Ameryka Środkowa czwartek środa
Afryka środa czwartek
Azja środa poniedziałek
Karaiby środa niedziela
Europa piątek poniedziałek
Ameryka Południowa środa poniedziałek

By znaleźć ciekawą promocję, warto szukać lotów wtedy, kiedy inni nie mogą podróżować, czyli w środku tygodnia. Najlepszym dniem na wylot do Azji czy Afryki jest środa, a na powrót – poniedziałek lub czwartek. Zwiedzanie Ameryki Północnej najlepiej natomiast rozpocząć w piątek, a zakończyć we wtorek.

Zdjęcie: ©iStock.com/de-kay